O przedszkolu

Przedszkole nr 166 jest placówką państwową powołaną przez Urząd Dzielnicy Praga Południe miasta stołecznego Warszawy. Przedszkole mieści się w wolnostojącym budynku parterowym przy ul. Grochowskiej 309/317 w pobliżu Parku Skaryszewskiego. Naszym atutem jest niewątpliwie przepiękny ogród o powierzchni 5638 m2 wyposażony w atrakcyjny sprzęt terenowy, na którym dzieci mogą bawić się i rozwijać koordynację ruchową.

Przedszkole jest czynne od pon. do pt. w godz. 6:45 – 17:00.

Stanowisko dyrektora od 2002r. piastuje pani Grażyna Żelechowska. Do przedszkola uczęszcza ok. 140 dzieci. W placówce znajduje się 6 oddziałów skupiających dzieci w wieku 3-6 lat.

W naszej codziennej działalności przyświeca nam znana myśl Konfucjusza „Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem”, dlatego stosowane przez nas metody pracy mają na celu wspomaganie wszechstronnego rozwoju dziecka przy jednoczesnym uwzględnieniu jego indywidualnych potrzeb i możliwości. Promujemy zachowania przyjazne środowisku, zwracamy szczególną uwagę na kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych, rozwijamy kompetencje społeczne, budujemy poczucie tożsamości regionalnej i narodowej, a także uczymy odróżniać dobro od zła. Oprócz funkcji kształcących nasze przedszkole pełni przede wszystkim funkcje opiekuńcze i wychowawcze wspierając rodziców w ich działaniach.

Przemiłą i ciepłą atmosferę placówki tworzą zarówno nauczyciele z p. dyrektor na czele, jak i personel administracyjno-obsługowy. Nie mały wkład w codzienne życie przedszkola mają i rodzice, którzy chętnie uczestniczą w różnego rodzaju akcjach, imprezach okolicznościowych, zajęciach otwartych, zajęciach integracyjnych. A pod kierownictwem p. Eli Kuli, naszej wspaniałej rytmiczki, przygotowują przedstawienia teatralne z serii Rodzice dzieciom.

Te i wiele innych czynników sprawiają, że nasze przedszkole cieszy się wśród rodziców i dzieci tak dużym zaufaniem.